27 Maja 2022 17:18:01
II Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą Tarnobrzeg, przepłynięcie Wisły z bojką w płetwach dystans 550m - 10.03.2018
 II Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą Tarnobrzeg, przepłynięcie Wisły z bojką w płetwach dystans 550m - 10.03.2018Morsowa impreza pływacka zorganizowana przez Klub Sportowy BodyMors Tarnobrzeg oraz Stowarzyszenie PiKajRo (Pieszo, Kajakiem, Rowerem). Impreza zorganizowana została pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.
Tegoroczna impreza współfinansowana była w ramach programu Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” pod nazwą „Decydujesz, pomagamy”, a także przy współudziale wielu innych sponsorów i darczyńców.
Celami imprezy było zwrócenie uwagi na zimowe walory Wisły i prozdrowotne wartości zimowych kąpieli, a także promocja miasta Tarnobrzega.

Przedsięwzięcie odbyło się na terenach przy Wiśle obok przeprawy promowej oraz przystani Stowarzyszenia TKKF w sąsiedztwie Restauracji "Fregata".
Biuro imprezy rozpoczęło pracę ok.godz.10 i od tego czasu następowała już integracja uczestników, tym bardziej że wszyscy obecni, przez cały czas mogli liczyć na suty poczęstunek typu: "czym chata bogata tym rada".

Oczekiwanie na docelową imprezę poprzedzone zostało wymagającymi zawodami sprawnościowo-siłowymi adresowanymi, do tych najbardziej twardych, silnych i wytrenowanych morsów.


Opisy do zdjęć widoczne po najechaniu nań myszką.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy miało miejsce kilkanaście minut przed godziną 12, a w południe rozpoczęła się właściwa część imprezy.

W trakcie wydarzenia uczestnicy pokonywali Wisłę wpław z przeciwległego brzegu (po stronie miejscowości Ciszyca w województwie świętokrzyskim) na teren Tarnobrzega będącego już w woj.podkarpackim, gdyż to na Wiśle przebiega granica między województwami. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy zobowiązani byli do posiadania bojek asekuracyjnych lub ratowniczych w trakcie pokonywania rzeki. Większość płynęła w płetwach lecz kilkanaścioro śmiałków pokonywało Wisłę bez ich pomocy. Przeprawę zabezpieczali ratownicy pogotowia wodnego, strażacy i płetwonurkowie.

Przeprawa poświęcona została pamięci Śp.Pana Andrzeja z Rzeszowskiego Klubu Morsów "Sopelek" zmarłego nagle w styczniu br. podczas podobnej imprezy, mianowicie III Zimowej Przeprawy Wisły Wpław w Sandomierzu.

Na przeciwległy brzeg uczestnicy przewożeni byli łodziami, a później w asyście służb eskortowani aż do mety. Uczestnicy przeprawiali się klubami w grupach kilkuosobowych. Start następował z piaszczystej łachy nieopodal małej wysepki położonej kilkaset metrów w górę rzeki.

Zważywszy na to, że jeszcze tydzień wcześniej Wisła była skuta lodem i nie wiadomo było do końca czy impreza odbędzie się w planowanym terminie, warunki były wręcz niewyobrażalne. Było słonecznie temperatura powietrza ok.10°C, a w słońcu odczuwalnie o kilka stopni cieplej. Co do wody to fajna i rześka ok.5°C.
Poziom wody w Wiśle nieco podwyższony i tym samym nurt silniejszy.
Po wyjściu z wody każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal, a później na oficjalnym zakończeniu także imienną statuetkę i szereg innych pamiątkowych gadżetów. Po pływaniu była możliwość skorzystania z mobilnej sauny.

W przeprawie wzięło udział 70 osób z dziesięciu klubów morsowych. Najstarszy uczestnik miał lat 74, a najmłodszy lat 14.
(Fot.NadWisłą24.pl, Wiola Wojtkowiak, Bartłomiej Boksa)

Nasz czas ok.0:08:30 (płynąłem tempem rekreacyjnym w 7 grupie startowej z 4 osobami z Sekcji Pływackiej "Pływające Diabły" KKM "Kaloryfer" Kraków - łącznie z "Kaloryfera" przeprawiało się nas 11 osób)

Losowa Fotka
Moje ostatnie aktywności rowerkowe - i nie tylko
Prognoza pogody dla Małopolski
Copyright © eXrowerowanie.pl Kraków 2010 - 2022
1,862,885 unikalnych wizyt